Jak správně psát články

Text zarovnáváme do BLOKU.

Každý článek opatříme PEREXem (krátký úvod, který má navnadit čtenáře, aby si článek přečetl – stručně řečeno). Perex píšeme tučně!

Za perex vkládáme ZNAČKU PRO POKRAČOVÁNÍ TEXTU. Že jsme ji úspěšně vložili, poznáme tak, že se nám pod perexem objeví přerušovaná čára s nápisem MORE uprostřed.

Přes tlačítko MEDIÁLNÍ SOUBORY vkládáme OBRÁZEK (pod značku „MORE“). Informace k vkládaným obrázkům jsou v červené tabulce VLEVO. Pokud máte s obrázkem problém, kontaktujte admina.

navod_obr1

Stejný obrázek, který jsme vložili do našeho textu, nahráváme i jako NÁHLEDOVÝ OBRÁZEK.

Text opatříme vhodnými ŠTÍTKY, zařadíme jej do správné RUBRIKY (popř. rubrik).

navod_obr2

Zkontrolujeme, zda jsme splnili všechny body.

Zkontrolujeme si gramatiku. Zopakujeme si shodu přísudku s podmětem. Zkontrolujeme si čárky.

Ještě jednou zkontrolujeme, zda jsme splnili všechny body.

Pokud zhodnotíme, že náš článek již nemůže být dokonalejší, ukládáme jej jako KONCEPT. NEPUBLIKUJEME HO!!!!

navod_obr3

 


 

Pokud pro svůj příspěvek hledáte vhodný obrázek, nepoužívejte google images! Ve většině případů vkládáte obrázky, u kterých někdo vlastní autorská práva. Náš web je sice nevýdělečný a dalo by se to v případě problémů ukecat, ale raději bychom problémům spíše předešli. Použijte například službu http://www.gettyimages.com/creativeimages/royaltyfree, která ve své databázi nabízí i obrázky osvobozené od poplatků za licenci. Stačí jen do příspěvku obrázek správně vložit. Například obrázek níže:

 

 
Databáze obrázků GettyImages funguje jako vyhledávání. Do vyhledávacího řádku zadáte klíčové slovo, podle kterého hledáte požadovaný obrázek. Pravděpodobně dostanete obrázků hned celou řadu, vyberete si ten, který se vám líbí (Nezapomeňte vybírat obrázky spíše širší než vyšší.), a kliknete na něj. Dostanete se na následující stránku, ve které kliknete na následující tlačítko.

navod_obr4

Zobrazí se vám následující okýnko.navod_obr5Vyberte největší nabízenou velikost a zdrojový kód zkopírujete celý do příspěvku na místo, kde obrázek chcete mít, nezapomeňte si přepnout režim psaní z EDITOR na HTML v pravém horním rohu.